12 czerwca 2026 roku mieszkańcy Gminy Mrocza, przedstawiciele instytucji oraz goście spotkali się podczas Pikniku Rodzinno-Medycznego w ramach projektu pt.,, Funkcjonowanie Centrum Usług Społecznych w Gminie Mrocza na lata 2024-2026” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działania 08.24 Usługi społeczne i zdrowotne programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027– wyjątkowego wydarzenia łączącego profilaktykę zdrowotną, edukację, integrację społeczną i rodzinną zabawę. Był to dzień pełen pozytywnej energii, wartościowych rozmów oraz atrakcji przygotowanych dla uczestników w każdym wieku.
Organizatorami wydarzenia byli Centrum Usług Społecznych w Mroczy oraz Gmina Mrocza. Partnerami przedsięwzięcia byli Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy wraz z Dyrektorem Łukaszem Piotrowskim oraz Bank Spółdzielczy w Koronowie/Oddział Mrocza wraz z Dyrektorem Piotrem Maroszem.
Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.
Całość wydarzenia z ogromnym profesjonalizmem i zaangażowaniem poprowadził Michał Raczyński, dbając o doskonałą atmosferę oraz dobrą energię podczas całego wydarzenia.
Podczas Pikniku Rodzinno-Medycznego na uczestników czekały trzy wyjątkowe strefy:
🩺 Strefa medyczna i profilaktyczna – miejsce, gdzie można było skorzystać z porad specjalistów, materiałów edukacyjnych oraz działań promujących zdrowy styl życia i profilaktykę.
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim partnerom i instytucjom tworzącym strefę medyczną i profilaktyczną:
🔹 Narodowemu Funduszowi Zdrowia
🔹 Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią
🔹 Niepublicznemu Zakładowi opieki Zdrowotnej „ Amicus”
🔹 Referatowi Obsługi Administracyjnej i Promocji
🔹 Szkole Pascal
🔹 Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią
🔹 Fundacji DKMS
🔹 Klubowi Motocyklowemu Mroteckie Anioły
🔹 Grupie AA „Szekla”.
🔹 Straży Miejskiej w Mroczy
🔹 Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią oraz Komisariatowi Policji w Mroczy
🔹 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią,
🔹 W ramach projektu „Rodzina bez uzależnień – profilaktyka poprzez edukację i wspólne spędzanie czasu”, finansowanego ze środków „Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta i Gminy Mrocza na lata 2023–2026”. uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji specjalisty ds. uzależnień i sposobów ich zapobiegania – Ewy Tomas która ze sceny przybliżyła temat profilaktyki uzależnień, czynników ryzyka oraz metod wspierania rodzin w budowaniu zdrowych relacji.
🔹 Różowemu Patrolowi
🔹 Ratownikowi medycznemu
🎨 Strefa animacyjna – pełna atrakcji, zabaw i aktywności dla dzieci oraz całych rodzin, która dostarczyła uczestnikom wielu radosnych chwil.
Serdecznie dziękujemy:
🔹 Harcerzom i Zuchom z Mroczy – „Młodym Wilkom” oraz „Wesołym Wilczkom”
🔹 Polskiemu Związkowi Łowieckiemu w Bydgoszczy
🔹 Football Academy Mrocza
🔹 LUKS Feniks Mrocza
🔹 Matt Boxing Club
🔹 Stowarzyszeniu Izyda
🔹 Dziennemu Domowi Pobytu w Mroczy
🔹 Przedszkolu Miejskiemu w Mroczy
🔹 Technikum im. Powstania Wielkopolskiego Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Mroczy
🔹 Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza
🔹 TPD KPOR Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Mroczy
🔹 Klubowi Wolontariusza przy Centrum Usług Społecznych w Mroczy
🔹 Smart – Fun
🍽️ Strefa gastronomiczna – oferująca smaczne przekąski i miejsce do wspólnego spędzania czasu w rodzinnej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom i partnerom, którzy zadbali o kulinarną stronę wydarzenia, a także Samorządowi Województwa Kujawsko – Pomorskiego za dofinansowanie tej strefy z budżetu samorządu:
🔹 Mat-Cza Mateusz Czarnecki – „Kosmiczne Świderki”
🔹 Kołu Gospodyń Wiejskich „Serce Wsi” w Drążnie
🔹 Kołu Gospodyń Wiejskich w Mroczy
🔹 Wykonawcom występującym na scenie – lokalnym artystom i zespołom – za uświetnienie Pikniku Rodzinno-Medycznego i stworzenie wyjątkowej atmosfery wydarzenia:
🔹 Paulinie Ździebko
🔹 zespołowi FIESTA
🔹 Januszowi Paliwodzie
🔹 Dzieciom z Przedszkola Miejskiego w Mroczy
Na zakończenie pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, darczyńcom oraz osobom, które wsparły organizację Pikniku Rodzinno-Medycznego 2026.
Dziękujemy:
🔹 Arkadiuszowi Lange
🔹Jarosławowi Odrobińskiemu Radnemu Rady Powiatowej w Nakle nad Notecią
🔹 Radzie Miejskiej w Mroczy
🔹 Firmie RENTA
🔹 Ewelinie Domańskiej
🔹 Firmie PIOMAR Piotr Maciejewski
🔹 Pasiekom Wędrownym z Nakła nad Notecią
🔹 Iwonie Pakulskiej
🔹 Reginie Orzeł
🔹 Remigiuszowi Sojce
🔹 Referatowi Gospodarki Komunalnej
🔹 Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Mroczy
🔹 Pracownikom Centrum Usług Społecznych w Mroczy za ogrom pracy, profesjonalizm i wkład w przygotowanie oraz sprawny przebieg Pikniku.
Chcielibyśmy również serdecznie podziękować za odwiedziny podczas drzwi otwartych CUS, które odbyły się w trakcie pikniku
Jeśli w powyższych podziękowaniach pominięto jakiekolwiek osoby, instytucje lub partnerów, serdecznie przepraszamy i już dziś zapraszamy do współpracy podczas kolejnej edycji Pikniku Rodzinno-Medycznego w przyszłym roku.
Iwona Klatecka
Organizator Społeczności Lokalnej
w Centrum Usług Społecznych w Mroczy ul. Łąkowa 7,
89-115 Mrocza
e-mail: iklatecka@cus.mrocza.pl













